Zaujala mne poptávka z jednoho poptávkového systému:
Je z toho cítit takové to „to jste všichni vážně tak neschopní, to se hergot nenajde někdo, kdo dokáže splnit úplně triviální zadání?“ Zajímalo by mne, který blázen něco takového vezme.
Představa vědeckého SEO je celkem vžitá a šíří jí různí SEO šamani, kteří jsou pak nejspíš živi z poplatků za školení SEO odborníků. Ne, to jsem přehnal. Nepopírám SEO. Je to dlouhodobá práce a vyplatí se, ale lze vůbec predikovat, jakým způsobem se bude vyvijet něco o čem záměrně nejsou žádné informace, kde jeden den něco platí a druhý nikoliv?
Společnosti, které ještě nedávno dělaly SEO stylem výměny a nákupem odkazů a dobře to fungovalo musely později řešit masivní propady webů a umím si představit ty reakce nespokojených zákazníků. Některým z nich už nefungují ani vlastní weby a předpokládám, že neexistují.
Proč to vlastně stoprocentně nefunguje? Hlavně proto, že těžko můžete zaručit něco, na co nemáte přímý vliv. Dosáhnete dobrých výsledků pokud budete dělat to, k čemu Vás samy vyhledávače nabádají a pak můžete těžit z toho, že jiní to nedělají. Vlastně se to opakuje stále jako klišé. Hodnotný obsah, přirozené odkazy, pravidelné přírustky, přirozená provázanost se sociálními sítěmi. Víc v tom není. Zkuste nějakou magii, vyletíte vzhůru a po čase přijde pád. Pro své zákazníky optimalizaci dělám a mám myslím slušné výsledky, ale nejsem šaman. Do výše uvedeného nešel.